31 Mart 2010 Çarşamba

YKM'de Turkcell İndirimi ve Paşabahçe'den Güzellikler
YKM'de 15 Mart-30 Nisan tarihleri arasında işaretli ürünlerde %25 Turkcell indirimi var. İndirimden yararlanmak için AVANTAJ yazıp 2222'ye kısa mesaj göndermeniz ve Avantaj Şifresi almanız gerekiyor. Ödeme yaparken şifrenizi ve telefon numarınızı istiyorlar.Evlilik hazırlığında olan ben; öncelikli olarak ev ve mutfak ile ilgili ürünlere bakar oldum :) YKM de ürün çeşitliliği açısından gerçekten güzel bir alternatif.


Royal Porselenin bone China yemek takımları,

Hisar''ın ve Aryıldız'ın tencereleri,çatal bıçak takımları,çay setleri,

Porland'n Porselen ürünleri,

Tantitoni'nin cornerı,

Biev'in mutfak ürünleri,


Taç,English Home,Jua,Sarev ve diğer çeşitli markaların ev tekstili ürünleri,

3K Halı'nın cornerı,


bugün benim dikkatimi çekenlerdi.

Bu arada Paşabahçe'ye de uğramanızı öneririm, bahar ve yaz günlerinde bahçeleriniz ve balkonlarınızı süsleyecek çok cici tealight'lar ve aksesuarlar var..Butik koleksiyonunda ise birbirinden güzel ve anlamlı vazolar,şekerlikler,aksesuarlaR var.İşte koleksiyonlardan bazıları;

Aşure Koleksiyonu
"..Birisi bir avuç buğday, diğeri bir avuç üzüm, diğeri bir avuç nohut getirdi. Yedi çeşit hububat ile Nuh onlara yemek pişirdi. Nebilerinin bereketiyle doydular. Tufandan sonra yeryüzünde pişen ilk yemekti bu..ve insanlar bu şükran yemeğini Aşure Günü pişirmeyi adet edindiler.."
Aşure, hayatın yaratılmış tüm canlılar tarafından paylaşılması gereken bir "ortakyaşam" olduğu mesajını verir. Sürdürülebilir ve bereketli bir ortak yaşamiçin hoşgörü, paylaşabilme, şükretme, birlikte yaşama kavramlarının gerektiğini hatırlatır.


Osmanlı Koleksiyonu
Osmanlılar`ın 700 yıllık kültür ve sanat birikimlerinin günümüz yorumları...
Osmanlılar`ın 700 yıl önce başlayan ve dev bir imparatorluk oluşturan uzun yürüyüşünden günümüze eşsiz sanat eserleri kaldı.
Osmanlı Koleksiyonu ürünleri, Paşabahçe Mağazaları tarafından bu uzun yürüyüşün anısına, Osmanlı sanatının görkemli geçmişini çağrıştıran örneklerini tanıtmak ve yeniden yorumlayarak günümüze yansıtmak amacı ile oluşturulmuştur.


Anadolu Medeniyetleri Koleksiyonu
Anadolu, farklı soylardan insanların, farklı zamanlarda, farklı dillerde ve farklı inançlarda varolduğu ortak bir yurdun adıdır.
Helenler,
Hititler,
Karyalılar,
Ve Likyalılar,
Trakyadan gelip Anadolu içlerini yurtlanmış Frigler,
ve doğuda Urartular,
Ve daha birçokları...
Zamanın sonsuzluğunda bu topraklarda izlerini bırakanlar ve sırların evrensel dilini, Anadolu`nun gizeminde saklayanlar, artık Paşabahçe`nin Anadolu Medeniyetleri Koleksiyonları için sınırlı sayıda ürettiği ürünlerinde camın büyülü dünyasında gizleniyorlar.

3 yorum:

Aysan dedi ki...

Bu hafta sonu yoğun bir alışveriş programı beni bekliyor.Haberin için sağol.

gulbahcesi dedi ki...

Aysan; ne demek rica ederim :) güzel şeyler bulursun umarım :)

ஐ : ) STİL DİREKTÖRÜ ( : ஐ dedi ki...

Aklımda olsun sağol yazdığın için