30 Eylül 2009 Çarşamba

Almanya-İsviçre yolcusu kalmasın!:)
Kardeşim üniversitenin 3. senesini Almanya'da daha doğrusu İsviçre sınırında Konstanz Üniversitesi'nde okuyacak.Erasmus programı ile gidiyor.Üniversiteyi kazandığından beri hayali 3. sınıfta erasmus yapmaktı.Bunun için de çok çaba gösterdi.2 sene boyunca okulundaki Erasmus Klubünde başkan yardımcılığı yaptı.Erasmus ile Türkiye'ye gelen öğrencilere çevre gezileri,partiler vs düzenledi,adaptasyon sürecince onlara yardımcı oldu ve böylece bir çok ülkeden arkadaş edinmiş oldu.Şimdi o arkadaşlarının çoğu yanına davet ediyor,kendisi sadece Konstanz ile sınırlı kalmayıp bir çok ülkeyi de gezmiş olacak inşallah:)


Bir yandan onun için çok sevinirken bir yandan da elimde olmadan üzülüyorum.20 senedir aynı evi paylaştığım bir tanecik kardeşim ile ilk defa bu kadar ayrı kalacağız.Onun sesini,nefesini,klavyesinin tıkırtılarını:) duymaya o kadar alışım ki,bu süre zarfında büyük bir boşluk hissedeceğime eminim.. Neyse,fazla duygusallaşmadan bu yazıyı bitirmek en iyisi:)

Onu çok güzel günlerin beklediğine eminim,çünkü çok istediği bir şeyi başardı ve bu yalnız kalacağı zaman boyunca bir çok şeyini kendi kendine yaparak kendine güveni olan güveni tavan yapacak sanırım:)
Not:Sağ köşedeki kardeşimin çocukluk fotoğrafı,çok tatlı değil mi:))

Konstanzdan kareler;


Hiç yorum yok: